KLUBO ISTORIJA

Klubas "Kobushi"

Klubas „Kobushi“ (liet. "Kumštis") oficialiai įkurtas 2005 m. ir klubui netrukus sukaks 17 metų, tačiau komandinės kyokushin treniruotės prasidėjo žymiai anksčiau.

Klubo vyr. treneris Ričardas Zabulionis (II. danas)  1980 m. pradėjo lankyti trenužiruotes pas trenerį Romą Navicką, o vėliau - sportuoti ir dirbti  instruktoriumi šiandieninio respublikos Kyokushin Federacijos prezidento Romo Vitkausko tuo metu vadovaujamame „Oriens“ klube.

Klubas "Kobushi" išugdė ne vieną aukšto meistriškumo sportininką. Paninėsime keletą iš jų: Arnas Pileckas, Viktorija Sinkevičiūtė, Neringa Kalinauskaitė. Europos jaunimo čempionatų prizininkų taures į viršų kėlė Lukas Jankauskas ir Kęstutis Radvila, o Lietuvos jaunių rinktinę skirtingais laikotarpiais atstovavo Nerijus Gediminas, V. Sinkevičiūtė, Edvardas Lebedžinskas, Andrius Širvaitis ir kiti. be abejo, visi besidomintys karate, yra girdėję Raimundą Paškauską (IV danas), karate klubą „Katana“ įkūrėję, daugelio Europos čempionatų nugalėtoją ir prizininką.

Kauno sporto klubo „Kumštis“ susikūrimo bei vystymosi istorija yra tampriai susijusi su  karate Kyokushin istorija Lietuvoje bei mano, kaip klubo  įkūrėjo ir vadovo,  veikla  Lietuvos karate judėjime.

 Pradėjau sportuoti pas trenerį R. Navicką, o beieškant ir gilinantis toliau gyvenimas  suvedė su Romu Vitkausku, žmogumi, mano nuomone, padariusiu (ir tebedarančiu) kone didžiausią įtaką Karate Kyokushinkai raidai Lietuvoje.

Kurį laiką teko sportuoti  Romo Vitkausko vadovaujamoje entuziastų grupėje, kurioje tuo metu  „pirmaisiais smuikais“ griežė šiandien iškiliausios Lietuvos Kyokushin karate asmenybės: Vladimiras Silvaško (IV Dan, šiandien LT rinktinės treneris, klubo „Energija“ vadovas), Vidmantas Poškaitis (I Dan, LKKF viceprezidentas, ) ir kiti.

Pirmasis karate klubas „Oriens“ buvo sukurtas suvienijus dviejų trenerių R. Vitkausko ir Remigijaus Kaminsko grupes į vieną klubą. Ilgainiui klubas augo, išaugino naujus instruktorius ir iš jo po truputi gimė nauji klubai. Man taip pat teko dirbti instruktoriumi R. Vitkausko vadovaujamame klube, o vėliau organizuoti ir naują, savo paties  vadovaujamą darinį. Dirbome ir mokėmės vieni iš kitų, bendradarbiavome ir sveikai konkuravome sportinėse varžybose. Tuo laikotarpiu mano vadovaujamoje grupėje savo sportinę karjerą pradėjo ir šiandien garsus Kyokushin meistras Artūras Maziliauskas (1 Kyu) ir Kyokushin mūsų klube tebepraktikuojantis Arnoldas Pileckas (2 Kyu), ir Europos kata čempionas, vienas klubo „Katana“ vadovų Raimundas Paškauskas (3 Dan). Ričardas Poška, dabartinis klubo „Rifas“ vadovas ir Lietuvos rinktinės treneris (2 Dan) pirmuosius savo laimėjimus ant tatamio pasiekė taip pat, kai sportavo mano vadovaujamoje grupėje. Tai jau istorija.

Šiandieninio „Kobushi“  istorijos pradžia reiktų laikyti jau 1995 metus, kai po poros metų pertraukos savo, kaip  instruktoriaus, veikloje nuo „nulio“ pradėjau kurti naują klubą ir šiandieninėje  Kauno „Purienų“ vid. mokykloje surinkau pirmąją grupę.

Taigi klubo gimtadieniu laikykime 1995 m. rugsėjo mėnesį. Vadinasi šiemet, t.y., 2010 m. rugsėjo 15 d., švęsime mūsų klubo 15-os metų Jubiliejų.

O istorija – tai juk mes patys. Mes ją ir kuriame. Būtų galima čia chronologiškai minėti – kiek kuriais metais ir kurie iš  mūsų sportininkų laimėjo kokias varžybas, kiek kokių spalvų diržų savininkų išugdyta.  Tačiau, manau, kad tai – antraeiliai dalykai (galų gale, norintys mūsų tinklapyje šiuos duomenis ras). Svarbiausia  ne tai. Juk „čempionas“ dar toli gražu ne visada – Žmogus iš didžiosios raidės.  Padėti  vienas kitam eiti nelengvu savęs pažinimo bei visapusiško tobulėjimo Keliu ir yra mūsų Tikrasis Tikslas.

Svarbiausia – kuo mes esame ir kuo tampame ilgainiui dėvėdami baltus kimono.

 „Mūsų tikslas nėra čempionai. Mūsų tikslas – kiekvienas jūsų ! “ – tai klubo “Kumštis” devizas. Mes – tai vienas kumštis, vieninga, didelė šeima.

Vienas kumštis, stiprus kumštis, teisingas kumštis  - KOBUSHI !

  Parengė Ričardas Zabulionis, Kobushi klubas

Kyla klausimų? Nori sužinoti daugiau? 
Parašyk mums dabar.